Udruga na prijemu kod župana

Članovi Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Međimurske županije posjetili su Međimursku županiju, gdje ih je primio župan Ivica Perhoč koji im je čestitao na 1. mjestu koje su osvojili na 51. Decathlonu u Krakowu u organizaciji IMF-a.

Spomenuti europski sportski susret održan je u mjesecu srpnju , a najbolju ekipu na ovogodišnjem Decathlonu činili su Ana Lovrenčić, Đurđica Nukić, Nenad Vrbanec, Mario Golub, Stjepan Šarić i Mario Rašperger te voditelji Josip Lesjak, Goran Mihinjač i Natali Žigo Štefulj. Na natjecanju je sudjelovalo 19 ekipa iz Austrije, Poljske, Ukrajine, Češke, Mađarske, Rumunjske te Hrvatske. Svi natjecatelji odmjerili su snage u različitim disciplinama, među kojima su bile 50m, 200m, skok u dalj, skok u vis, bacanje kugle, bacanje loptice u dalj, golf, boćanje, gađanje na gol i ubacivanje lopte u koš.

21/05/2012