040/390-260
Antuna Gustava Matoša 6, Čakovec

Radno vrijeme

Pon - Pet 7.00 - 15.00h

Nazovite nas!

040/390-260

Poštovani,

Stožer civilne zaštite Međimurske županije je raspravljao o aktualnoj situaciji u svezi preventivnog djelovanja i potencijalne mogućnosti širenja zaraze korona virusom (COVID-19). S obzirom da je priličan broj osoba boravio u području/zemljama s većim brojem zaraženih osoba, kao i najavljenoj mogućoj odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske o radikalnijem ograničavanju broja osoba na skupovima, a s ciljem sprečavanja širenja virusa, Stožer civilne zaštite Međimurske županije mišljenja je te preporuča gradovima i općinama da odgode skupove i javna okupljanja građana koja su planirana od strane udruga i drugih, a koje djeluju ili se događaju na njihovom području (npr. skupštine udruga i sl.), okupljanja na koja dolaze osobe iz inozemstva ili iz područja Republike Hrvatske na kojima su zabilježeni slučajevi zaraženih osoba od korona virusa i dr.

Također, predlažemo da se još jednom upozna stanovništvo (prema vašoj procjeni) s higijenskim/preventivnim mjerama u cilju sprečavanja širenja zaraze korona virusom, tj. virusom COVID-19.

S poštovanjem,

Stožer civilne zaštite Međimurske županije

Josip Grivec, zamjenik župana, načelnik Stožera