040/390-260
Antuna Gustava Matoša 6, Čakovec

Radno vrijeme

Pon - Pet 7.00 - 15.00h

Nazovite nas!

040/390-260

Naša priča započinje prošle jeseni kada su korisnici poludnevnog boravka Udruge, zajedno sa  Voditeljicom i asistentima posjetili Sklonište za napuštene životinje „Prijatelj“ u Čakovcu. Taj posjet pokrenuo je razmišljanje o pravima životinja i o ljudima koji ih nemilosrdno krše. Prizor napuštenih životinja sve ih se iznimno dojmio te je  pokrenuta inicijativa da Udruga udomi crnog labradora koji im je posebno ostao u sjećanju. Nakon pregleda veterinara i kupanja u salonu za pse, labrador Oskar postao je dio naše svakodnevnice.

 A onda je stiglo proljeće i  borba sa Coronavirusom. Socijalna distanca te pridržavanje mjera samoizolacije laku postanu okidač za anksiozna i depresivna stanja. No ne i na našem dvorištu. Igre s lopticom, trčanje po travi, veselje i smijeh odličan su način za provođenje sunčanih dana u izolaciji. Oskar se pokazao kao idealno društvo za aktivnosti na otvorenom. Briga o ljubimcu, obroci i higijena obaveze su koje su naši dragi korisnici s veseljem prihvatili i na taj način si ispunili duge dane u izolaciji.

Tako je u ovoj situaciji u kojoj smo se svi zajedno našli, nastalo jedno divno novo prijateljstvo čovjeka i životinje.

View the embedded image gallery online at:
https://udruga-oitmz.hr/vijesti/20-nasa-prica#sigProId0dbb4173de